Четвер, 02.05.2024, 08:45

Студія Happy children


Категорії розділу
Наше опитування
Яку ціну Ви згодні заплатити за прокат костюма VIP-серії (ексклюзивний з ціною 600 - 1000 грн)?
Всього відповідей: 125
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Статті

Головна » Статті » Карнавал

Хеллоуїн

Хеллоуїн – переддень Дня всіх святих, який святкується в ніч з 31 жовтня на 1 листопада в США і деяких інших країнах Заходу, а з деяких пір і в Росії, як відомо, присвячений усьому окультного, надприродного і жахливого. У цей вечір всюди бродять ряджені в карнавальних масках чудовиськ, чортів і відьом … Звідки ж родом дана традиція?

Кельтський Новий рік

Це свято черпає свої витоки в європейському середньовічному готичному фольклорі, що представляє собою суміш християнства і язичництва, білої та чорної магії, теології та демонології, міфології американських індіанців і негрів. 1 листопада було початком Нового року у стародавніх кельтів, від них цю традицію успадкували ірландці, в середині ХІХ століття переселилися до Нової Англії. Кельтський Новий рік носив назву Сауін. У цей день закінчувався збір урожаю, наступала зима, у північних народів асоціювалася зі смертю. Тому, за повір'ям, у ніч на 1 листопада відкривалися двері в царство мертвих. Душі тих, хто помер в минулому році, поверталися на землю, щоб вселятися в живих людей.

Щоб відлякувати мерців, кельти вбиралися в звірині шкури і костюми чудовиськ, в той же час виставляли на поріг будинку частування для голодних духів, сподіваючись, що ті змилостивляться. Збиралися біля вогнищ і слухали передбачення друїдів, за наказом яких у жертву приносили тварин, а деколи людей … Іскри полум'я ритуального багаття несли додому, щоб запалити ними вогнище …

Римляни, що захопили кельтські землі, додали до своїх традицій святкування Сауіна. Наприкінці жовтня вони відзначали день поминання покійних – Фералія і свято на честь богині фруктів і дерев Помони. Саме завдяки їй на Хеллоуїн стали влаштовувати ігри з яблуками.

День святих і мертвих

Церква не схвалювала язичницьких свят і спробувала замінити їх християнськими. У VII столітті 1 листопада оголосили Днем Всіх Святих, в який належало поминати святих і мучеників – «Олл-Хеллоус», ніч напередодні його отримала назву «Олл-Хеллоус Ів», від цього і пішла скорочене «Хелловін». 2 листопада стало Днем душ – поминання простих мертвих. Всі три дати об'єднали в одне свято – Хеллоумас. Поминаючи покійних, жителі Заходу влаштовували вогнища, ходи, переодягалися чортами і ангелами. Таким чином, в християнських обрядах зберігся елемент містики.

Найкраще містична традиція Хеллоуїна прижилася в Америці, де європейські звичаї змішалися з забобонами аборигенів – індіанців. У минулому столітті напередодні Дня Всіх Святих було прийнято розігрувати вистави, танцювати, гадати, розповідати страшні історії … Американці ввели звичай «trick-or-treat!» – «Почастуй, а то напакощу!» Ряджені в костюмах ходили по сусідських будинках, випрошуючи підношення – гостинці і гроші. Якщо хтось скупився, відмовляючи в подарунку, йому могли "напакостити» – наприклад, зірвати хвіртку або зламати паркан. Існувало також повір'я, що, якщо цієї ночі вийти на дорогу в одязі навиворіт, то можна зустріти відьму.

Гарбуз диявола

Як відомо, важливим символом Хеллоуїна є гарбуз. Чому ж саме цей овоч, який називають «Джек-ліхтар»?

Одного разу, напередодні Дня Всіх Святих, до ірландський коваль Джек, що сидів в трактирі, підійшов сам диявол. Диявол запропонував продати йому свою душу. Коваль погодився, але в якості плати зажадав купити йому кухоль доброго елю. Грошей у диявола, звичайно, при собі не було, і, щоб купити ель, він перетворився на шестіпенсовую монету … Але, замість того, щоб віддати її шинкар, Джек сунув грошики в кишеню, де лежав срібний хрест. Диявол не міг довго знаходитися поблизу від хреста і запросив пощади. П'яниця погодився випустити його, але з умовою, що протягом десяти років він не помре, а коли помре, то його душа так і не потрапить у пекло.

Минуло десять років, і Джек помер. Його відправили в пекло … Але диявол відмовився забирати його душу. Видавши ірландцеві тліючий вугілля з пекельного багаття, щоб той міг грітися і освітлювати собі дорогу, він відправив його поневірятися по світу. Ірландець взяв гарбуз, вирізав в ній серцевину і вставив туди уголек, щоб вогонь не задуло вітром … З того часу він так і бродить в очікуванні Страшного Суду. І ліхтар його відлякує інші мертві душі …



Джерело: http://bluesofflowers.dp.ua/
Категорія: Карнавал | Додав: Stlud (07.03.2011)
Переглядів: 860 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Веб-справка - каталог сайтов Український портАл